• Sprzedaż kopiarek i drukarek dla firm i urzędów.
  • Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny urządzeń biurowych.
  • Kompleksowe zaopatrzenie firm w materiały biurowe z dostawą do klienta.


PEN Spółka jawna Ryszard Kulesza

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /pen-glogow2017/templates/pen20170308/functions.php on line 177

Parker, Waterman

Sprzedajemy oryginalne produkty firmy Waterman.

Parker rys historyczny

Parker opatentował swoje pierwsze wieczne pióro 10 grudnia 1889. Ze względu na to, że jego produkty szybko zdobywały popularność, już w latach 20. XX wieku firma stałą się wiodącym ich producentem na świecie. Fabryki powstawały na różnych kontynentach, w krajach takich, jak Francja, Meksyk, Anglia, Argentyna, Kanada, Dania.

W 1987 roku siedzibę firmy przeniesiono do Anglii, do miejscowości Newheaven w hrabstwie East Sussex, będącej pierwotnie siedzibą innego producenta piór wiecznych – Valentine Pen Company, przejętego przez Parkera.

W 1993 firma Parker została przejęta przez koncern Gillette, by ostatecznie, w roku 2000, znaleźć się w grupie Newell Rubbermaid – właściciela koncernu Sanford, największego producenta artykułów piśmiennych na świecie.

Kolekcje

Vector

W kolekcji Vector wyróżniamy długopisy i pióra wieczne, w takich kolorach jak brązowy, oliwkowy, ecru, czarny, czerwony, niebieski i stalowy. Obecnie jest to najtańsza kolekcja marki Parker.

Długopis Jotter

Jotter

Pierwotnie Jotter był pierwszym długopisem wyprodukowanym przez firmę Parker, w roku 1954. Później w tej serii pojawiły się także pióra wieczne, pióra kulkowe i ołówki automatyczne. Sprzedawane są w kolorach stalowym, czarnym, czerwonym oraz niebieskim. Jotter jest jedną z najpopularniejszych kolekcji marki Parker.

Pióro wieczne Parker Sonnet

Sonnet

Parker Sonnet to jedna z najpopularniejszych serii artykułów piśmiennych klasy średniej marki Parker. Pierwsze modele z linii Sonnet pojawiły się na rynku w 1993 roku, kolekcja ta dość szybko zdobyła popularność. Pióra Parker Sonnet występują w wielu wariantach kolorystycznych, jak i samego wykonania. Wyposażone są w stalówki wykonane z 18K złota, ze stali platerowanej złotem lub ze stali polerowanej. Duża popularność serii Sonnet sprawiła, że w Internecie (głównie na aukcjach internetowych eBay) pojawiło się wiele podróbek piór wiecznych z tej serii, często bardzo trudnych do odróżnienia od piór oryginalnych.

Parker 51

Parker 51

51 to jedna z najpopularniejszych w historii kolekcji Parkera. Nazwa "51" wzięła się od 51. rocznicy istnienia marki Parker, kiedy to w 1939 roku powstał projekt tego pióra. Na rynek zostało ono wprowadzone dwa lata później. Pióra z serii 51 mają dość charakterystyczny wygląd, ich stalówka jest prawie niewidoczna i schowana w obsadce. Z czasem na bazie tego projektu pojawiły się inne, łudząco podobne modele: Parker 21 (model szkolny, nieco mniejszy i tańszy) i 61 (wersja samonapełniająca). Sam 51 doczekał się również wersji "Special", różniącej się od zwykłych 51 stalową (zamiast złotej) stalówką i w związku z tym także niższą ceną. Pióra z serii 51 były piórami typowo użytkowymi, produkowanymi do lat 70., obecnie cieszą się dużą popularność wśród kolekcjonerów. W 2004 roku seria 51 doczekała się reaktywacji, w postaci nieco większego pióra Parker 100, którego produkcję zakończono w 2007.

Ciekawostki

Charakterystyczną cechą rozpoznawczą większości piór Parkera jest klipss kuwki w kształcie strzały.

Do lat 50. XX wieku firma Parker posiadała fabrykę w Szanghaju. W ramach nacjonalizacji chińskiego przemysłu fabryka ta przejęta została przez komunistyczne władze Chin, jednak nadal działała. Wykorzystano pozostawione przez Parkera materiały do produkcji piór wiecznych (w większości łudząco podobnych do modelu Parker 51). Owe chińskie pióra noszą nazwę Hero i nadal


Sprzedajemy oryginalne produkty firmy Waterman. 

Waterman rys historyczny

Plakat reklamowy firmy z 1919 roku

Lewis Waterman postanowił zaprojektować własne wieczne pióro. Wkrótce spełnił swój zamiar, jego pierwsze pióro nosiło nazwę "Regular" i zostało opatentowane w 1884. Kolejne ulepszenia podstawowego projektu oraz agresywny marketing odegrały istotną rolę w produkcji wiecznych piór jako artykułu masowego. Po śmierci założyciela w 1901, firma Waterman nadal się rozwijała.

1904 – zostało wylansowane nowe pióro „clip-cap”, pierwsze pióro z klipsem zabezpieczającym, którym można je przypiąć do kieszeni. Opracowane w 1907 roku, wysuwane „Safety Pen” okazało się rzeczywiście szczelne.

1912 – Waterman wprowadził otwór na monetę która odgrywała rolę przycisku system ten nazywał się „coin filler”

1913 – firma wynalazła system automatycznego napełniania pióra „lever and sack”.

1935 – wprowadzenie przez Jifa Watermana szklanego naboju

1953 – Waterman wymyśla coś lepszego niż dotychczasowy szklany nabój i rozpoczyna erę plastikowych nabojów z atramentem, dodatkowo zwiększając atrakcyjność i użyteczność wiecznych piór.

Drugi producent piór wiecznych na świecie.

Fabryka Saint-Herblan, położona niedaleko Nantes (Francja), która istnieje od 1967, produkuje około 5 milionów piór rocznie. 70% produkcji jest przeznaczone na eksport do 110 krajów.

Współcześnie marka Waterman należy do amerykańskiego koncernu Sanford (grupa Newell Rubbermaid) - największego na świecie producenta artykułów piśmiennych, właściciela marki Parker, niedawnego konkurenta Watermana.

źródło: WIKIPEDIA Wolna encyklopedia